Muzyczna środa z Dobrymi Tytułami: 20 najlepszych piosenek z czołówek seriali [część czwarta]

Czas tak szybko leci, że ledwo publikowałam trzecią część cyklu, a już musiałam zabrać za pokazanie Wam kolejnej! Zapraszam więc na muzyczną wycieczkę razem z ostatnią, czwartą już częścią cyklu o najlepszych piosenkach z czołówek seriali.

16. Cecilia Krull – My Life Is Going On

Tę piosenkę odkryłam w ubiegłym tygodniu i natychmiast pomyślałam, że należy jej się miejsce w zestawieniu:

Piosenka pochodzi z czołówki hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”, którego recenzję będziecie mogli wkrótce przeczytać na blogu. Tymczasem zapraszam do wysłuchania chyba całkiem niezłego utworu:

[Dom z papieru, opis serialu: Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan]

17. Regina Spektor  – You’ve Got Time

Regina Spektor to artystka, którą znam, lubię i szanuję od lat. (Rzadko tylko coś ostatnio wpada na piwo. Ech). Jedna z jej piosenek została wykorzystana w genialnym „Orange is the new black”:

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z całym repertuarem Reginy, jeśli ten utwór przypadnie Wam do gustu. W tym zestawieniu królują w dużej mierze tylko autorzy jednego przeboju. Regina w tym sensie się wyróżnia.

 Tu już cała piosenka:

[Orange is the new black, opis serialu, sezon 1: Produkcja śledzi losy szczęśliwie zaręczonej Piper Chapman (Taylor Schilling), którą dopada jej dzika przeszłość, co w rezultacie kończy się aresztowaniem i skazaniem na pobyt w więzieniu federalnym. By spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper zamienia swoje wygodne życie w Nowym Jorku na więzienną celę i pomarańczowy więzienny uniform. Pośród grupy ekscentrycznych współwięźniarek, musi zmierzyć się z wrogością i niespodziewanymi konfliktami, ale także przyjaźniami, lojalnością i koleżeństwem].

18. Heavy Young Heathens – Being Evil Has a Price

Lucyfera już znacie, bo doczekał się swojej wzmianki na blogu, jednak teraz poznajcie zespół, który wymyślił to chwytliwe intro:

Po zgłębieniu sprawy okazało się, że nie tylko kilka sekund jest wartych wysłuchania.  Cała piosenka, z której pochodzi motyw jest godna uwagi:

[Lucyfer, opis serialu: Nieszczęśliwy i znudzony swoim bytem Lucyfer Morningstar porzuca funkcję Władcy Piekieł, po czym udaje się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego]

19. Carole King – Where You Lead

Na koniec zestawienia zabiorę Was w podróż sentymentalną. Bo ten i kolejny utwór  stanowiły ogromną część mojej „młodości” – cudzysłów celowo, bo przecież nadal jestem super-młoda!

Na pierwszy ogień idą więc „Kochane Kłopoty”  w wersji czołówkowej:

I w całości:

[Kochane Kłopoty, opis serialu, sezon 1: Witamy w Nowej Anglii, w małym miasteczku Stars Hollow w stanie Connecticut. Rok założenia 1779. Liczba ludności 9,973. A wśród nich 32-letnia Lorelai i jej 16-letnia córka Rory. Miłość. Humor. To wszystko znajdziecie w 21 epizodach pierwszego sezonu ukochanego przez widzów serialu. Lauren Graham wcieliła się w rolę błyskotliwej Lorelai, menedżera hotelu Independence Inn, matkę Rory (Alexis Bledel), a zarazem jej najlepszą przyjaciółkę. Jest powierniczką wszelkich zmartwień córki i za wszelką cenę chce uchronić ją od popełniania błędów, jakie sama zrobiła w młodości. Dzięki utalentowanemu i doskonale dobranemu zespołowi aktorów, udało się stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę miasteczka Stars Hollow. Kelly Bishop i Edward Herman wcielili się w role zmanierowanych rodziców Lorelai, którzy po latach znowu pojawiają się w jej życiu. Wraz z problemami, które rozdzieliły ich w przeszłości.]

20. The Rembrandts  – I’ll  be there for you

A na drugi ogień „The Rembrandts” w czołówce „Przyjaciół”:

I w całości – z drobnym udziałem „Przyjaciół”:

[Przyjaciele, (jakże wyczerpujący) opis serialu: Losy szóstki przyjaciół, którzy mieszkają i pracują w Nowym Jorku].

Utwory z pierwszej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Massive Attack – Teardrop (House)
 2. Michael Kiwanuka – Cold Little Heart (Big Little Lies)
 3. Jimi Hendrix – All Along The Watchtower (Young Pope)
 4. Nick Cave And The Bad Seeds – Red Right Hand (Peaky Blinders)
 5. The Handsome Family – Far From Any Road (True Detective)

Utwory z drugiej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Fever Ray – If I had a heart (Vikings)
 2. Jace Everett – Bad Things (True Blood)
 3. Malvina Reynolds – Little Boxes (Weeds)
 4. The High Strung – The Luck You Got (Shameless)
 5. Julee Cruise – Falling (Twin Peaks)

Utwory z trzeciej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Rodrigo Amarante – Tuyo
 2. Robert Plant – Satan, Your Kingdom Must Come Down
 3. Aloe Blacc – I Need A Dollar
 4. Big Black Delta – Huggin & A Kissin
 5. T Bone Burnett – It’s Not Too Late

Chcesz być na bieżąco? Wpadnij na mojego Facebooka!

Lubisz oglądać ładne obrazki? Zajrzyj na mój Instagram!

Reklamy

There is one comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.