Propozycje książkowe: najciekawsze premiery w styczniu i lutym!

Jeśli ja właśnie przebieram nogami, a mój portfel już płacze z bezradności, oznacza to tylko jedno –  w najbliższych miesiącach czekają nas całkiem dobre premiery książkowe!

Specjalnie dla was (no dobra, trochę też dla siebie) przyjrzałam się najnowszym propozycjom wydawnictw na styczeń i luty. Nie wszystkie są nowościami w ścisłym tego słowa znaczeniu, nie zmienia to faktu, że większość z nich przed premierą jest w obniżonych cenach.Naprawdę warto z tego skorzystać.

Lars Kepler – „Świadek”

premiera 10 stycznia 2018

1299906369512

Najbardziej mnie cieszą premiery książek tych autorów, których już czytałam. To tak trochę w klimacie słynnego powiedzonka, że 'lubimy te piosenki, które już znamy’.

W związku z tym pierwszy na liście z propozycjami jest Lars Kepler. Dlaczego? Bo mam za sobą lekturę dwóch dzieł tego autora („Piaskuna” i „Stalkera”), więc z chęcią przyjrzę się kolejnemu.

Tu przeczytasz recenzję „Piaskuna” i dowiesz się, kim tak naprawdę jest Lars Kepler.

Formalnie jest to drugie wydanie tej książki w Polsce, pierwsze pojawiło się na rynku w październiku 2013 roku.

Wówczas nie wpadło w moje ręce, więc teraz na pewno nadrobię zaległości.

Neil Gaiman – „Dym i lustra”

premiera 17 stycznia 2018

dym_i_lustra

Opowiadania to niestety zbyt często zaniedbywana przez czytelników dziedzina literatury, a przecież takie krótsze formy super sprawdzają  się, kiedy nie mamy czas na angażowanie się w kilkusetstronicową lekturę.

Zbiór opowiadań Neila Gaimana „Dym i lustra” został wydany w Polsce po raz pierwszy w 2002 roku, nigdy jednak nie miał tak ładnej oprawy.

W tej samej szacie graficznej mam już „Amerykańskich Bogów” i „Mitologię Nordycką”, więc i temu wydaniu nie odpuszczę. Kilka słów na temat „Bogów” znajdziesz TU.

Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana – jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji – wydawnictwo Mag

Petra Hammesfahr – „Grzesznica”

premiera 31 stycznia 2018

1513591044_8qWjDlo0gMN1

Nie od dzisiaj wiecie, że z wielkim zainteresowaniem przyglądam się książkom przenoszonym na ekran – niezależnie, czy są one emitowane w formie serialu, czy filmu.

Tym razem padło na tę pierwszą formę.

Serial „Grzesznica” wyprodukowany przez Canal+ zebrał bardzo dobre recenzje, więc ciekawa jestem książki, która tak nawiasem mówiąc, nie jest wcale nowa – w tym miejscu warto docenić filmy i seriale, które w ten sposób popularyzują czytanie!

Plan jest taki, żeby (oczywiście) najpierw przeczytać książkę, a potem wciągnąć serial. Życzcie mi powodzenia!

Woda była chłodna i rześka. Cora zanurkowała, a gdy toń zamknęła się nad jej głową, przeszedł ją przyjemny dreszcz.

Podobno utopił się tu kiedyś jakiś mężczyzna, jego ciała nigdy nie znaleziono. Nie wiedziała, czy to prawda. Jeśli tak, to mężczyzna nadal musiał leżeć na dnie. Mogłaby z nim zamieszkać wśród ryb i wodorostów. W tym wodnym świecie z pewnością było pięknie, nie istniały melodie ani czarne sny. Tylko lekki szmer, tylko uderzenia własnego serca, tylko szum krwi w uszach.
Chwilę później Cora zabija nieznajomego opalającego się na piaszczystej plaży. Zwyczajna kobieta, pozornie spełniona żona i matka zostaje uznana za niepoczytalną.
Czy prawda jest tak banalnie prosta? Czy szaleństwo popchnęło Corę do zbrodni? A może prawda jest zupełnie inna.

Kłamstwa czają się na każdym kroku.

Grzesznica – mroczna i fascynująca powieść psychologiczna, na podstawie której powstał serial z Jessicą Biel w roli głównej. Do obejrzenia w Canal+ – Wydawnictwo Otwarte

A. J. Finn – „Kobieta w oknie”

Premiera 2 lutego 2018

f672da9c31eb-kobieta-w-oknie.jpg

Na tę premierę czekam zarówno z ciekawością, jak i z lekkim niesmakiem. Dlaczego? Bo niektóre książki powstają tylko po to, żeby napompować marketingową bańkę do granic obłędu. Później najczęściej okazuje się, że te 'dzieła’ polecane przez poczytnych pisarzy, czy opatrzone dopiskiem „Nowa 'Zaginiona Dziewczyna'”, czy „Nowa 'Dziewczyna z Pociągu'”, są kolejnym, nic nie wartym książkowym chłamem.

Fabuła przedstawiona w opisie do bólu przypomina fabułę „Dziewczyny z pociągu”, Modlę się więc, żeby ta książka nie okazała się bezmyślną kalką.

Z ogromną chęcią się przekonam, jak jest naprawdę.

Światowy fenomen na polskim rynku! Prawa już przed premierą sprzedane do 40 krajów – historyczny rekord popularności!

Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją?

W tym diabolicznie porywającym thrillerze nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje! „Kobieta w oknie” jest inteligentną, wyrafinowaną powieścią psychologiczną, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka! On sam od ręki kupiłby prawa do filmu! – Wydawnictwo W.A.B.

B.A. Paris – „Na skraju załamania”

Premiera 15 lutego 2018

d_4014

W przypadku tej książki sprawa jest prosta. Czytałam pierwsze dzieło B.A. Paris, czyli „Za zamkniętymi drzwiami” – kilka słów o niej napisałam w świątecznych propozycjach książkowych – TU – i bardzo mi się podobała. To była naprawdę przyzwoita rozrywka na dobrym poziomie.

Jeśli książka „Na skraju załamania” będzie choć odrobinę równać do tego poziomu, to nie będę żałować ani czasu, ani pieniędzy na tę pozycję.

Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy…
Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie.

Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety.

Autorka „Za zamkniętymi drzwiami”, bestsellera, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym, a w Polsce gościł na listach bestsellerów przez ponad 30 tygodni, powraca z nowym elektryzującym thrillerem psychologicznym! – Wydawnictwo Albatros

Zaskakujące zwroty akcji i ciągłe napięcie przyprawią Was o gęsią skórkę!
Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć?

2 Comments

Daj głos!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: