20 najlepszych piosenek z czołówek seriali [część czwarta]

Czas tak szybko leci, że ledwo publikowałam trzecią część cyklu, a już musiałam zabrać za pokazanie Wam kolejnej! Zapraszam więc na muzyczną wycieczkę razem z ostatnią, czwartą już częścią cyklu o najlepszych piosenkach z czołówek seriali.

16. Cecilia Krull – My Life Is Going On

Tę piosenkę odkryłam w ubiegłym tygodniu i natychmiast pomyślałam, że należy jej się miejsce w zestawieniu:

Piosenka pochodzi z czołówki hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”, którego recenzję będziecie mogli wkrótce przeczytać na blogu. Tymczasem zapraszam do wysłuchania chyba całkiem niezłego utworu:

[Dom z papieru, opis serialu: Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan]

17. Regina Spektor  – You’ve Got Time

Regina Spektor to artystka, którą znam, lubię i szanuję od lat. (Rzadko tylko coś ostatnio wpada na piwo. Ech). Jedna z jej piosenek została wykorzystana w genialnym „Orange is the new black”:

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z całym repertuarem Reginy, jeśli ten utwór przypadnie Wam do gustu. W tym zestawieniu królują w dużej mierze tylko autorzy jednego przeboju. Regina w tym sensie się wyróżnia.

 Tu już cała piosenka:

[Orange is the new black, opis serialu, sezon 1: Produkcja śledzi losy szczęśliwie zaręczonej Piper Chapman (Taylor Schilling), którą dopada jej dzika przeszłość, co w rezultacie kończy się aresztowaniem i skazaniem na pobyt w więzieniu federalnym. By spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper zamienia swoje wygodne życie w Nowym Jorku na więzienną celę i pomarańczowy więzienny uniform. Pośród grupy ekscentrycznych współwięźniarek, musi zmierzyć się z wrogością i niespodziewanymi konfliktami, ale także przyjaźniami, lojalnością i koleżeństwem].

18. Heavy Young Heathens – Being Evil Has a Price

Lucyfera już znacie, bo doczekał się swojej wzmianki na blogu, jednak teraz poznajcie zespół, który wymyślił to chwytliwe intro:

Po zgłębieniu sprawy okazało się, że nie tylko kilka sekund jest wartych wysłuchania.  Cała piosenka, z której pochodzi motyw jest godna uwagi:

[Lucyfer, opis serialu: Nieszczęśliwy i znudzony swoim bytem Lucyfer Morningstar porzuca funkcję Władcy Piekieł, po czym udaje się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego]

19. Carole King – Where You Lead

Na koniec zestawienia zabiorę Was w podróż sentymentalną. Bo ten i kolejny utwór  stanowiły ogromną część mojej „młodości” – cudzysłów celowo, bo przecież nadal jestem super-młoda!

Na pierwszy ogień idą więc „Kochane Kłopoty”  w wersji czołówkowej:

I w całości:

[Kochane Kłopoty, opis serialu, sezon 1: Witamy w Nowej Anglii, w małym miasteczku Stars Hollow w stanie Connecticut. Rok założenia 1779. Liczba ludności 9,973. A wśród nich 32-letnia Lorelai i jej 16-letnia córka Rory. Miłość. Humor. To wszystko znajdziecie w 21 epizodach pierwszego sezonu ukochanego przez widzów serialu. Lauren Graham wcieliła się w rolę błyskotliwej Lorelai, menedżera hotelu Independence Inn, matkę Rory (Alexis Bledel), a zarazem jej najlepszą przyjaciółkę. Jest powierniczką wszelkich zmartwień córki i za wszelką cenę chce uchronić ją od popełniania błędów, jakie sama zrobiła w młodości. Dzięki utalentowanemu i doskonale dobranemu zespołowi aktorów, udało się stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę miasteczka Stars Hollow. Kelly Bishop i Edward Herman wcielili się w role zmanierowanych rodziców Lorelai, którzy po latach znowu pojawiają się w jej życiu. Wraz z problemami, które rozdzieliły ich w przeszłości.]

20. The Rembrandts  – I’ll  be there for you

A na drugi ogień „The Rembrandts” w czołówce „Przyjaciół”:

I w całości – z drobnym udziałem „Przyjaciół”:

[Przyjaciele, (jakże wyczerpujący) opis serialu: Losy szóstki przyjaciół, którzy mieszkają i pracują w Nowym Jorku].

Utwory z pierwszej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Massive Attack – Teardrop (House)
 2. Michael Kiwanuka – Cold Little Heart (Big Little Lies)
 3. Jimi Hendrix – All Along The Watchtower (Young Pope)
 4. Nick Cave And The Bad Seeds – Red Right Hand (Peaky Blinders)
 5. The Handsome Family – Far From Any Road (True Detective)

Utwory z drugiej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Fever Ray – If I had a heart (Vikings)
 2. Jace Everett – Bad Things (True Blood)
 3. Malvina Reynolds – Little Boxes (Weeds)
 4. The High Strung – The Luck You Got (Shameless)
 5. Julee Cruise – Falling (Twin Peaks)

Utwory z trzeciej części, (którą znajdziecie pod tym linkiem):

 1. Rodrigo Amarante – Tuyo
 2. Robert Plant – Satan, Your Kingdom Must Come Down
 3. Aloe Blacc – I Need A Dollar
 4. Big Black Delta – Huggin & A Kissin
 5. T Bone Burnett – It’s Not Too Late

Chcesz być na bieżąco? Wpadnij na mojego Facebooka!

Lubisz oglądać ładne obrazki? Zajrzyj na mój Instagram!

1 Comment

Daj głos!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: